Rüyada Yılanın Başını Ezmek

Rüyada Yılanın Başını Ezmek

Rüyada yılanın başını ezmek, hanesinde huzursuz ve mutsuz günlerin hüküm sürmesine işaret edilir. Rüyada yılanın başını ezmek, hane çevresinde çok büyük bir düşman olduğuna ve bu düşmana karşı verilecek olan mücadeleye delalet eder. Rüyada yılanın başını ezdiğini görmek İslami kaynaklarda, düşmanı ortaya çıkarmak ve bu kişiye karşı kıyasıya mücadele içinde olunmasına yorumlanır. Rüyada yılanın başını ayakla ezen bir kimse, başına gelecek büyük olaylardan kıl payı kurtulmasına işaret eder. Rüyada yılanın başını ezerek koparmak, hayatına aldığı tüm kişileri ince eleyerek sık dokuyarak seçeceğine rivayet edilir. Bir başka rivayete göre yılanın başını ezerek öldürmek, bu tarz insanlardan uzak durmaya ve sonsuza dek kurtulmaya delalet eder.

Rüyada yılanın başını ezdiğini görenler için, rüya alimlerinin İslami ve Diyanet yorumları.

İmam Nablusi (r.a) Rüyada yılanın kafasını ezerek öldürmek, rüya sahibinin düşmanlarına karşı elde ettiği zafere ve sahip olduğu güç, kudrete işaret eder. Rüyada yılanın başını ezmeye çalışmak, akla ve mantığa uygun hareketler yaparak tek bir hamlede düşmanını alt edeceğine yorumlanır. Rüyada yılanın başını kesmek, çevresindeki kötü kalpli kişilerden emin olmaya ve sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder.

Caferi Sadık (r.a) Rüyada yılanın kafasını ezmek, hanedeki huzuru ve mutluluğu tekrar eski haline dönmesine yorumlanır. Rüyada yavru yılan başını ezmek, hayatındaki tatsızlıkların ve sıkıntılı günlerin kaynağını ortadan kaldırmaya işaret eder. Rüyada yılanın başını koparmak, önünde bulunan engellerden kurtulmaya ve hanesine ferah, esenlik dolu günlerin geleceğine delalet eder.

Rüyada Yılanın Başını Ezmek ne anlama gelir?

Rüyada yılanın başını ezmek, düşmanlara karşı elde edeceği üstünlük ile hanesine doğacak olan bolluk ve berekete delalet eder. Rüyada yılanın başını taşla ezmek, akraba veya yakın çevresi tarafından fenalığa uğratılmak istenmeye yorumlanır. Rüyada siyah yılanın başını ezmek, rüya sahibinden maddi ve manevi anlamda kuvvetli olan düşmanına işaret eder.

Bazı rivayetlere göre rüyada siyah yılanın başını ezerek öldürmek, kendinden kat ve kat güçlü olan düşmanına karşı vereceği amansız bir mücadeleye delalet eder. Rüyada sarı yılanın başını ezmek, hastalıklarla cebelleşen rüya sahibinin, şifa bulmasına ve hanesine girecek olan aydınlık ferah günlere işaret eder.

Rüyada Yılanın Başını Ezerek Öldürmek

Rüyada yılanın kafasını elle ezmek, deyim yerindeyse düşmanının kendi elleriyle kendini ele vermesine ve sonucunda bedelini ağır ödemesine yorumlanır. Rüyada mavi yılanın başını ezmek, rüya sahibine yaklaşmak isteyip de cesaret edemeyen kişiye karşı elde edilen zafere işaret eder.

Yılanın başını ezmek rüyasının, ayrıntılı İslami tabirlerine Rüyada Yılan Görmek sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

YAPILAN YORUMLAR

/ 0 YORUM

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    “Rüyada Yılanın Başını Ezmek” içeriği için 0 Yorum Yapılmış