Rüyada yılandan korkmak

Rüyada Yılandan Korkmak

Rüyada yılandan korkmak düşmanı tarafından zulme uğramaya ve maddi zarara uğramaya, sıkılacağınız bir döneme girmeye, bir kadından kötü söz duymaya işaret eder. Rüyada yılandan korkmak sizin yılmadan gayret etmenize ve kendinizi en ufak sorunda, salmadan gayretli olmanız gerektiği anlamına gelir. Rüyada yılandan korkup kaçmak, rüya sahibinin verdiği sözü tutan bir kimse olmasına, saygınlık kazanmasına delalet eder. Rüyada yılanı korkutmak, rüyayı gören kişiyi çekemeyen kimselerin olmasına ve bu kimselerin sözlerinden emin olunmasına delalet eder. Rüyada yılanı korkutmak, maddi ve manevi düşmanlarının zor durum yaşamasına, rüya sahibini çekemeyen kişilerin zarara uğramasına delalet eder.

İmamı Nablusi (r.a) tabiri: Rüyada yılandan korkmak neye işaret eder, rüya sahibi verdiği her sözü yapmak için elinden geleni yapmaya çalışır ve sonucunda ise muradına kavuşur. Buda rüya sahibinin iyi yerlerde olmasına delalet eder. Rüyada yılandan ürpermek, çalışarak elde ettiği kazancının zamanla değerlenip çoğalmasına ve mal, mülk sahibi olmasına delalet eder.

Câferi Sâdık (r.a) yorumları: Rüya yılandan korkmayı iki farklı şekilde yorumluyor, eğer rüya sahibinin başı dertte ise kurtulmaya ve refaha kavuşmaya, eğer yılanın kendisini görüyor düşmanlığa, kıskançlık ve zulme uğramaya işaret eder. Yılandan korkmak, kötü söz duymak, sinsi bir kadın tarafından kıskanılmak, biriyle tartışma yaşamaktır.

Rüyada Yılandan Korkmak Alimlere göre neye işarettir?

Rüyada yılandan korktuğunu görmek, zor ve sıkıntılı geçecek günlerin habercisi olma ile yorumlanır. Rüyayı gören kişi uzun zamandır beklediği bir haberin olumsuz olması ile hayal kırıklığı yaşar. Buda onun düşüncelerini engeller. Yılan görmek aslında iyi sayılmaz çünkü yılan başlı başına bir düşman olarak tabir edilir.

İslami ve Dini tabirleri

Rüyada yılandan korkmak ne demek, emin olmak olası bir kavganın veya maddi zararın farkına varmak ile tabir edilirken, rüyada yılandan korktuğunu görmek ise bir o kadar hayırsız olarak tabir edilip, yorumlanır. Rüyada görülen yılan size doğru geliyor ise, düşmanınız tarafından büyük tehlike içinde olacağınıza işaret eder.

Rüyada yılan görmek neye işarettir? Rüyada yılandan korkmamak, güç ve istediği bir işte başarı demektir. Rüyada yılandan korkmadığını görmek, endişesinden emin olmaya, çekindiği bir kişiden dostluk görmeye delalet eder. Rüyada yılandan korkup kaçmak, bu durum kişinin her ortamda güvenilir olmasına ve bundan dolayı sıkıntı yaşamayacak olmasına işaret eder. Yılan rüyası soğuk ve uyarı babında olan rüyalar olarak bilinir, yılanla alakalı daha geniş tabir okumak için “Rüyada yılan görmek ne demek?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

YAPILAN YORUMLAR

/ 3 YORUM

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  “Rüyada Yılandan Korkmak” içeriği için 3 Yorum Yapılmış

 1. M. Sena aytemiz

  Ben rüyamda yılanı görmedim ama bana orda yılan olduğubu söylediler hem çok korktum hemde kactim sonrada birini ustune çıktım korusun diye

  cevap yaz
 2. Tuğçe

  Rüyada yılandan korktuğumu gördüm siyah ve çok kıvrak parlak renkli bir yılandı. Bafrada köyümğzde arabayla geziyordum birden arabada meydana çıktı ve bacaklarıma dolandı rüyamda gördüğüm yılandan çok korktum.

  cevap yaz